Mobil Okey Uygulamaları

Mobil Okey Uygulamaları

VipOkey     10-12-20     Mobil     Mobil Okey Uygulamaları     1065 Defa Okundu

Mobil Okey Uygulamaları

Okey oyunu Türkiye’de sıkça oynanan taş oyunlardan birisi olarak bilinir. Oyunda 106 dikdörtgen taş vardır. Ayrıca oyunda bir zar bulunur. Oyunda dağıtılan taşlar belli kurallara göre yerleştirilir. Okey taşı üzerinde 1 ile 13 arasında yazılı rakamlar bulunmaktadır. Taşlar; sarı, mavi, siyah ve kırmızıdan oluşur. Her ayrıca iki tane sahte okey vardır. Bu nedenle oyunda farklı stratejiler takip edilebilir. Okey oynamak en tanınmış oyunlardan birisidir. Okey taşı, her elde belirlenen taşlar arasından seçilir.

Bununla birlikte mobil okey uygulamaları ise okey oyununun dijitale entegre edilmesinden sonra yaşanan mobil çağ ile birlikte mobil cihazlara da entegre edilmesidir. Bu uygulamalara aplikasyon adı da verilir ve bunlar mobil cihazların işletim sistemlerinin mağazalarında ücretli ya da ücretsiz olarak bulunur. İnsanlar bu mağazalardan bunları indirerek okey oyununun keyfini çıkarabilirler.

İnternetin ve mobil dünyanın gelişmesi ile birçok oyuna artık telefon, tablet ve bilgisayarlar aracılığıyla ulaşabiliyoruz. Bu sebeple okey siteleri de birçok uygulama ile bilgisayar, telefon, tabletler üzerinden ulaşılabilmektedir.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweetle    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2020 - 2021 | Tüm hakları saklıdır. VipOkey.Net - Online Okey Oyna


Bu Sayfada 50 Sorgu 0,157 Saniyede Oluşturuldu.