101 Okey | Okey Oyna – Radyo Dinle – Sohbet Et

101 Okey | Okey Oyna – Radyo Dinle – Sohbet Et

VipOkey     09-05-21     Okey     101 Okey | Okey Oyna – Radyo Dinle – Sohbet Et     476 Defa Okundu

Okey, kuşkusuz ki ülkemizde en çok sevilen oyunlar arasında yer almaktadır. Arkadaş grubu ile oynanan en keyifli oyunlardan biri olan okey, bazı kurallar üzerine kurulu stratejik bir oyunudur.  Düz okey ve 101 okey olarak iki türü bulunan okey oyununu oynamak için öncelikle okey taşları karıştırılır. Daha sonra, karıştırılan taşlar oyuncular arasında dağıtılmaktadır. Dağıtılan taşlar, düzenlenerek oyuncuların önlerine yerleştirilir. Oyun sonuçlanıncaya kadar, oyuncular birbirlerinin taşlarına bakmamalıdırlar. Kısaca, okey oyununun kuralları bu şekildedir.

4 kişilik bir oyuncu grubu ile oynanan 101 okey, vipokey.net sayesinde online olarak da oynanabilmektedir. İnternet üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz okey oyununda, yeni ekip arkadaşları ile tanışarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Okeyi internet üzerinden oynamanız için yapmanız gereken tek şey ise vipokey.net adresinden yeni üyelik oluşturmaktır. Ana sayfada bulunan kayıt ol butonuna tıkladıktan sonra, açılan sayfada sizden istenen bilgiler ile kolayca üye olabilirsiniz.

101 Okey Nasıl Oynanır?

101 okey oyununu oynamak için öncelikle taş dağıtımı gerçekleştirilir. Daha sonra, taşları alan oyuncular elindeki taşları ıstaka adı verilen önlerindeki tahtaya dizerler. Bu dizilim işleminde ise dikkat edilmesi gereken detay, taşların birbirlerini takip etmesi ya da aynı olması durumudur. Örnek vermek gerekirse, elinizdeki taşların 1,2,3 olarak yan yana dizilmesi veya 7,7,7 olarak yan yana dizilmesi gerekir. Gerçekleştirilen dizimlerde taşların renkleri de önemlidir. Örnek bir dizilimde, taşların renkleri mavi, sarı ve kırmızı renkte dizilmesi gerekir. Ayrıca, dizilim gerçekleştirirken sayıları küçükten büyüğe doğru sıralamanız gerekmektedir.

Dizilim işlemleri gerçekleştirildikten sonra, oyuncular dizilimlerinde kendi işlerine yaramayan taşları bir sonraki oyuncuya verir. Oyuncular, isterlerse rakiplerinin attıkları taşları, isterlerse de ortadan taş çekebilirler. Böylelikle oyun başlar ve ilerler.

101 okey nasıl oynanır

101 Okey Oyununda Bitme

101 okey oyununda, oyunculardan birinin bitmesi için oyuncunun elindeki taş serilerinin toplamının 101 olması gerekir. Eğer oyuncu taşlarını açmışsa dilediğinde kendi taşlarından ekleme yapabilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise oyuncunun elindeki taşları açmış olması gerekir. Oyunun sona ermesi ve bir kazananın belirlenmesi için ise oyuncunun bütün hamlelerini gerçekleştirdikten sonra son taşı ortaya atması gerekir. Oyun sonunda, oyunculardan oyunu bitiremeyenlerin kalan taşları sayılarak puanlarına eklenmektedir. El açamayan oyunculara 202 puan yazılır. Elini açan ve oyunu bitiren oyuncu ise – 101 puan almaktadır.

101 Okey Oyunu Taktikleri

101 okey oyununda, çeşitli stratejiler uygulamak faydanıza olacaktır. Bu noktada, en önemli stratejiler arasında oyunun gidişatına göre oynanması gelecektir. Yerden alacağınız taşlar şansa bağlı olarak geldiği için, çektiğiniz taşlara göre elinizdeki taşları tekrar gözden geçirmeniz ve değiştirmeniz gerekebilmektedir. Böyle durumlarda yapmanız gereken ise, çekme ihtimaliniz en yüksek taşlara göre elinizdeki taşları şekillendirmek olacaktır. Bu noktada, 101 okey oyununda taş takibi oldukça önemlidir. İyi taş takibi yapmak, çekeceğiniz taşları tahmin etme açısından size faydalı olacaktır. Eğer taş takibini iyi bir şekilde gerçekleştirmezseniz, çıkmış olan taşları oyun sonuna kadar bekleyip zaman kaybedebilirsiniz. Taş takibinden gelişmek için oyun pratiğinizi artırmanız gerekecektir. Sürekli oynayarak oyun içinde gelişebilirsiniz. Bunun için, vipokey.net ile çevrimiçi bir şekilde okey oynayarak pratiğinizi geliştirebilirsiniz, ayrıca farklı kişiler ile arkadaş olabilirsiniz.

İnternetten Okey Oynama

Ülkemizde birçok oyunu çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz. Ekip oyunu olan okey oyununu oynamak için arkadaşlarınız ile bir araya gelmeniz gerekir. Ancak, bazı durumlarda yan yana gelme konusunda engeller karşınıza çıkabilir. Bunun için internet üzerinden okey oynama sitelerini kullanabilirsiniz. Web sitemiz vipokey.net, kullanıcılarına sorunsuz ve keyifli bir okey oyunu oynama fırsatını sunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde kayıt olup oynayabileceğiniz okey oyununda keyifli dakikalar geçirmek için tek yapmanız gereken sitemize üye olmak. vipokey.net ile okey oynamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Vipokey.net’e girin.
  • Web sitemize kayıt olduktan sonra kendinize bir kullanıcı adı belirleyin.
  • Boş bir okey odası bulduktan sonra okey masasına oturun.
  • Okey belirlendikten sonra taşların dağıtılma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu sayede oyun başlar.
  • Elinize gelen taşlara göre ıstakanıza kurallar dahilinde taşları dizin. İşe yaramayacağını düşündüğünüz taşları üzerin fare ile tıklayarak yanınızdaki rakibe verin.
  • Oyunu bitirdiyseniz, boşa çıkan taşınıza tıklayarak taşı masanın ortasına bırakın. Böylelikle biterek oyunda ekstra puan kazanırsınız.

İnternetten 101 okey oynamak bu kadar kolay olmaktadır. Sorunsuz bir şekilde okey oynamak için vipokey.net kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Vip Okey! Online Ve Ücretsiz Okey Oyna başlıklı bedava okey oyna, mobil okey oyna ve ücretsiz okey oyna konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweetle    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    101 okey okey oyna

    101 okey konusunda gayet açıklayıcı bir yazı olmuş zaten vipokey.net sitesinde güzel vakir geçiriyorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2020 - 2021 | Tüm hakları saklıdır. VipOkey.Net - Online Okey Oyna


Bu Sayfada 56 Sorgu 0,141 Saniyede Oluşturuldu.